poniedziałek, 30 lipca 2012

Angielski dla średnio zaawansowanychAutor: Zuzanna Pytlińska i Katarzyna Zimnoch
Wydawnictwo: Edgard
Premiera: 2012
Liczba stron: 200 + płyta CD Audio
Ocena: 9/10
Angielski to język, którym możemy posługiwać się na całym świecie. Odkąd stał się międzynarodowym, większość populacji zaczęła jego naukę. Ludzie ciekawi byli, w jaki sposób mają przywitać się bądź kupić paczkę chusteczek będąc zagranicą. Dzieci i młodzież zaczęły być uczone tego języka w szkołach, aby w przyszłości móc się nim posługiwać na poziomie choć podstawowym. Natomiast ci, którzy naukę języka angielskiego opanowali w nieco większym stopniu, powinni sięgnąć po "Angielski dla średnio zaawansowanych".

Ćwiczenia podzielone są na piętnaście rozdziałów. Czternaście z nich dotyczy różnych sfer życiowych, takich jak rodzina, nauka, praca czy przyroda. Ostatni poświęcony jest sprawdzeniu się pod względem czytania i słuchania. Książka, którą swobodnie możemy nazwać kursem, zawiera masę zadań, które związane są z wcześniej przedstawioną czytanką. Pomiędzy ćwiczenia zostały wplecione regułki, a także zasady, które są ważnymi pomocnikami przy rozwiązywaniu zadań. Dotyczą one czasów, wyrażeń i zwrotów, które mamy wykorzystać uzupełniając tabelki czy zdania. Przy końcu każdego rozdziału kilka stron poświęcone jest samej gramatyce, wyjaśnieniu nowych słówek, które pojawiały się w poprzednich ćwiczeniach, a także testu orzekającego to, czy nauka przyniosła zamierzony skutek. Dochodząc do ostatniego - piętnastego rozdziału - widzimy, że poprzednie zostały streszczone do mini egzaminów, które pomogą uczniowi sprawdzić, ile zapamiętał z całej książki, która została również wzbogacona o klucz odpowiedzi do wszystkich zadań.

"Angielski dla zaawansowanych" to kurs dla osób uczących się obecnie najbardziej rozchwytywanego i znanego języka świata. Przed sięgnięciem po niego, kupujący powinien dobrze zastanowić się, czy jego dotychczasowa edukacja osiągnęła takie efekty, aby zacząć naukę na wyższym szczeblu. Osoby dotychczas nie znające podstawowych czasów w języku angielskim lub chociażby zwykłych zwrotów, mogą napotkać na trudności. Jednak ci, którzy potrafią przeprowadzić krótką rozmowę z obywatelem innego kraju, przy kontakcie z tą książką powtórzą to, czego nauczyli się wcześniej, a także poszerzą swą wiedzę do maksimum. Jakby tego było mało - w ekspresowym czasie!

Tę książkę dostałam od wydawnictwa Edgard, jednak w żaden sposób nie wpływa to na moją recenzję.

8 komentarzy:

 1. Jestem stworzeniem, które poziom średnio zaawansowany zostawiło za sobą już jakiś czas temu. Po za tym, jakoś nigdy nie umiałam się z takich pozycji uczyć języka. Wolę walczyć z nim w praktyce ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzowałam taki sam podręcznik z tym, ze do hiszpańskiego, ale mam podobne odczucia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię pozycje wydawane przed Edgard są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś dla mnie zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi ciekawie, ale już nie dla mnie. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może ta pozycja pomogłaby mi nauczyć się języka angielskiego, bo na razie kiepsko. Najpierw jednak musiałabym opanować podstawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że przydałoby mi się przed maturą :)

  OdpowiedzUsuń
 8. mi by się przydało dla początkujących ;]

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i zapraszam do częstych odwiedzin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...