poniedziałek, 23 lipca 2012

Czakry dla początkujących


Autor: David Pond
Tytuł: Czakry dla początkujących
Oryginalny tytuł: Chakras for Beginners
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Premiera: 1999
Liczba stron: 185
Ocena: 10/10


David Pond, autor powyższej pozycji, to profesjonalny astrolog i metafizyk zajmujący się rozwojem duchowym. W swoim życiu od początku był osobą lubianą i szanowaną, jednak zawsze wiedział, że czegoś mu brakuje. Pomimo bycia pozornie szczęśliwym, wciąż szukał tego, co da mu radość wewnętrzną i spełnienie. Gdy siostra pierwszy raz postawiła mu horoskop, wtedy poczuł, że to jest to! To była jedna z tych rzeczy, którymi chciałby się zająć. Wtedy to przeprowadził się, porzucił poprzedni zawód i zaczął studiować tajniki astrologii. Z biegiem czasu stawał się coraz lepszy, spróbował swoich sił w pisarstwie i dzięki temu możemy zapoznać się z podręcznikiem o czakramach.

"Czakry dla początkujących" to jedna z pozycji występujących w serii opublikowanej przez wydawnictwo Studio Astropsychologii. Jest poradnikiem stanowiącym ogromny zbiór wiedzy dotyczącej czakr, czyli  kanałów, przez które przepływa energia wszechświata. Każdy z nas posiada siedem głównych czakr. Są one umiejscowione od podstawy kości ogonowej, aż do czubka głowy. Na dobrze dopracowanej okładce możemy zobaczyć dokładnie, w którym miejscu znajduje się każda z nich. Ich kolory przypominają tęczę - pierwsza czakra, nazywana Czakrą Korzenia, ma kolor czerwony, natomiast ostatnia - Czakra Korony - fioletowy.

Czakramy są symbolem tego, jacy jesteśmy, na jakim stopniu rozwoju się znajdujemy i do czego mamy predyspozycje. Każda z nich odpowiada za daną sferę życia, począwszy od instynktu przetrwania związanego z Czakrą Podstawy, poprzez ufność i przepełnienie miłością charakteryzujące Czakrę Serca, aż do poddania się duchowości, którą otrzymujemy prosto z kosmicznej, czystej energii, będącej charakterystyczną dla Czakry Korony. Pole energetyczne otaczające każdy żywy organizm, zawierające informacje o nim oraz o energiach na niego wpływających, nazywamy aurą. Jej kolor związany jest z wnętrzem człowieka oraz z możliwościami, jakie posiada i kreowany jest na podstawie rozwoju czakr.

W tej niemal dwustu stronicowej książce możemy znaleźć odzwierciedlenie części siebie w każdej z czakr, ćwiczenia na ich odblokowanie i oczyszczenie, a także sposoby na medytację oraz przepiękny mit, stanowiący początki ludzkości, w którym się zakochałam. Każdy kolejny termin znajduje swoje znaczenie w kolejnym zdaniu, wszystko na bieżąco wyjaśniane jest czytelnikowi. W tej pozycji nie występuje nic takiego jak wielostronicowy wstęp, który tak nuży, że odechciewa się zajrzenia w kolejny rozdział. Jako osoba interesująca się czakrami i mająca styczność z innymi pozycjami dotyczącymi energii, mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych książek o tej tematyce, jaką miałam przyjemność przeczytać. Polecę ją zarówno początkującym, do których w zamierzeniu była skierowana, ale także i tym bardziej zaawansowanym.

Tę książkę dostałam od wydawnictwa Studio Astropsychologii, jednak w żaden sposób nie wpływa to na moją recenzję.
 

13 komentarzy:

 1. Lubię tego typu książki i chętnie bym po nią sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęciłaś mnie do tej książki, jeśli jest dla początkujących to z chęcią po nią sięgnę. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. brzmi ciekawie :)
  zapamiętam tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe. Może kiedyś... Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Spasuję skoro dla początkujących, akurat moje czakry mają się świetnie :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Z czakrami bardzo chętnie się zapoznam :) Wiem już co nieco z książki Ever, w której też było coś wspomniane i zaciekawiło mnie to, więc po tą książkę też sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety to akurat nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam sto milionów bransoletek z czakrami i nie mam pojęcia o co z nimi chodzi, więc książka w sam raz dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Plotkarę" czytałam po polsku parę lat temu, teraz na pewno nie zrobiłabym tego ponownie. Ale po angielsku - jak najbardziej, zawsze to nowe słownictwo :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa tematyka, jednak nie wiem czy bym się w niej odnalazła :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Hmmm, raczej nie dla eM.

  OdpowiedzUsuń
 12. Raczej sobie odpuszczę ;)

  Btw. Genialny nagłówek *.*

  OdpowiedzUsuń
 13. Kocham ten nagłówek! :)
  A co do książki, to zdecydowanie nie "to".

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i zapraszam do częstych odwiedzin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...