środa, 11 lipca 2012

TAG "TO lubię"

ZASADY
1. Bannerem - jest owo zdjęcie, które pojawia się u mnie - i u każdej otagowanej dziewczyny/chłopaka.
2. Napisz kto Cię oTAGował.
3. Wypisz wszystkie drobne rzeczy, które przychodzą Ci do głowy, które lubisz, które czynią Cię szczęśliwą, te wszystkie drobnostki, dla których warto żyć. Szczególnie te najdrobniejsze i te, które wydają się zbyt banalne, by je wymienić, a które poprawiają Ci humor.
4. Otaguj kilka osób.

 1. Epoka wiktoriańska - pasjonuje mnie wszystko, co związane z Wielką Brytanią w XVIII i XIX wieku. Rozmaite, niewinne, choć nadal kuszące stroje oraz dodatki świetnie reprezentowały ten okres. Jednak nie tylko materiały, ale i literatura była w tym czasie doskonała. Swój rozkwit miała wtedy twórczość sióstr Brontë.
 2. Romantyzm zagranicą - pomimo tego, że zwykle jestem tą rozważną, to zdarza mi się być i romantyczką. Jeśli chodzi o Polskę, to ta epoka nie zdobywa u mnie już takiego uznania jak w przypadku krajów znajdujących się za jej granicą. Poddanie się emocjom i uczuciom artyści przelewali na swoje dzieła - począwszy od malowideł aż do wierszy.
 3. Młoda Polska - okres w dziejach naszej ojczyzny, kiedy to rodacy zbuntowali i do swoich łask wrócił romantyzm. Poruszane zostały tematy rozpaczy i śmierci, ludzie pragnęli nirwany, a podczas rozmów zaczęto odbiegać od zwykłych tematów i mówiono także o rzeczach fantastycznych.
 4. Fantastyka - polubię wszystko, co choć w niewielkim stopniu jest związane z rzeczami stworzonymi jedynie przez wyobraźnię.
 5. Poezja - mimo że zwykle czytam prozę, to i dla poezji zawsze znajdę chwilę. I kocham się w twórczości Poświatowskiej!
 6. Sentencje - nie potrafię wyobrazić sobie dnia bez chociaż jednego nowo usłyszanego cytatu, fragmentu z książki bądź piosenki, nie zanotować go. To już chyba uzależnienie :3
 7. Muzyka - to magia większa od wszystkiego, co my tu robimy! Lubię mocne brzmienie tak samo jak i urocze ballady, których też zdarza mi się słuchać. Zdarzają mi się takie dni, gdy nie mogę się przekonać od wyjścia spod pościeli, odłączenia słuchawek i rozpoczęcia dnia w cichym świecie...
 8. Maski - chciałabym mieć wszystkie! Nie kolekcjonuję, jednak od razu uśmiecham się, gdy gdzieś widzę je lub osoby noszące maski. Marzy mi się bal, na który poszłabym w ogromnej sukni i masce zbliżonej do oczu.
 9. Seriale - tak, jestem od nich uzależniona. Oglądam ich kilkanaście, kilka z nich są ekranizacjami książek, ale nawet mnie to nie boli!
 10. Ian Somerhalder - nie wiem nawet jak bardzo ośmieszające to będzie, ale TAK, potrafię wzdychać do niego cały dzień :3
 11. Listy - lubię je dostawać i wysyłać. Maile nigdy nie zastąpią otwierania zaklejonej koperty i dotknięcia pisma nadawcy.
 12. Podróże - nigdy nie byłam tam, gdzie zawsze marzyłam, aby pojechać, jednak wciąż mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zwiedzić Anglię bądź Francję, zamieszkać w Szwecji... Strasznie rajcuje mnie zwiedzanie i poznawanie innych, nieznanych mi dotąd tradycji.
 13. Język angielski - zdecydowanie mój ulubiony język obcy, czasem nawet łapię się na myśleniu lub pisaniu po angielsku. Mam na tym punkcie hopla :P
Zostałam oTAGowana przez Abigail, a sama do zabawy zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie zostali zaproszeni. Nie mogę się połapać już w tym kto i w co się bawi, ciągle jest coś nowego i masowo pojawia się wszędzie :P

6 komentarzy:

 1. O. widzę, że kolejna zabawa się rozprzestrzenia :))

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawe odpowiedzi :)
  również lubię listy, te tradycyjne, e-mail to już nie to samo
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, bardzo dużo rzeczy sama wymieniłabym jako swoje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyka, muzyka i podróże - jestem jak najbardziej za!

  OdpowiedzUsuń
 5. "Jak poznałem waszą matkę" - tytuł mi trochę znany, ale chyba nigdy nie wiedziałam tego serialu. Pozycja wydaje się naprawdę ciekawa, szczególnie dla panów. ; )

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie miałam pojęcia, że kodeks wyszedł jako książka! Prawdziwy must have dla fanów serialu. Uwielbiam Neila Patricka Harrisa w roli Barneya.;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i zapraszam do częstych odwiedzin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...