niedziela, 21 października 2012

1000 najważniejszych słów i zdań dla początkujących - j.angielski FISZKIAutor: praca zbiorowa
Seria: Fiszki [język angielski]
Wydawnictwo: Edgard
Ocena: 10/10


W dzisiejszych czasach język angielski znany jest choć w niewielkim stopniu niemal każdemu człowiekowi. Odkąd stał się językiem międzynarodowym, w którym można dogadać się w większości krajów, również Polacy postanowili zacząć jego naukę. Od wielu lat język ten figuruje w szkołach jako obowiązkowy, dlatego dzieci mają z nim styczność już od najmłodszych lat. Często zaczynają jego naukę już w latach przedszkolnych, lecz odbywa się to zwykle w formie zabawy i stopniowego poznawania, a nie poważnych kursów. Pewnego typu zabawą połączoną z kursem nauki języka angielskiego są fiszki 1000 najważniejszych słów i zdań skierowane dla początkujących, jednak jak przekonałam się "na własnej skórze", nawet osoby na poziomie średnio-zaawansowanym często nie znają pewnych wyrażeń zawartych w tym zestawie.


Każda z fiszek jest dwustronna. Na jednej ze stron widnieje słowo w języku polskim oraz przykład jego użycia w zdaniu. Na odwrotnej stronie przedstawiony jest ten sam schemat, lecz w języku angielskim. Fiszki są podzielone na 40 grup tematycznych, m.in.: natura, rodzina, podróże, sport, wygląd zewnętrzny, zakupy czy wojsko i wojna. Opakowanie zawiera również trzy kolorowe przegródki, dzięki którym możemy zaznaczyć, ile wyrażeń "Umiem", mam "Do nauki", a ile "Uczę się". Dodatkowo dostajemy 20 czystych fiszek, które sami możemy uzupełnić w słówka, których nie możemy zapamiętać.

Osobiście uważam, że nauka języków obcych poprzez fiszki jest jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod. Pomimo że te są skierowane dla początkujących, to i osoba, która uczy się języka angielskiego od wielu lat, na pewno coś z tego wyniesie. Kartoników jest niewyobrażalnie dużo i z pewnością każdemu zapoznanie się z nimi zajmie długi okres czasu - tak jak to było w moim przypadku. Jednak dzięki nauce poprzez fiszki wierzę, że potrafię lepiej porozumieć się w tym języku i jak najbardziej polecam je każdemu, kto nie miał lub nawet miał już styczność z językiem angielskim w praktyce :)

Tę książkę dostałam od wydawnictwa Edgard, jednak w żaden sposób nie wpływa to na moją recenzję.

14 komentarzy:

 1. Nigdy nie uczyłam się poprzez fiszki. może warto to zmienić?

  OdpowiedzUsuń
 2. Na studiach cofnęłam się w angielskim, więc przydałoby mi się znowu odświeżyć swoją znajomość tego języka. Na pewno takie fiszki byłyby pomocne. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. o! to coś w sam raz dla mnie! przydałoby mi się :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiesz w jakiej cenie można kupić takie fiszki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie internetowej wydawnictwa Edgard są dostępne za 45.90 zł: http://www.jezykiobce.pl/angielski-fiszki-1000-najwazniejszych-slow-i-zdan-dla-poczatkujacych,548.html

   Usuń
 5. Fiszki to moim zdaniem najlepszy sposób nauki dla opornych! Nie sposób się z nich nie nauczyć ;) Świetne również przy nauce dat na historię ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny pomysł, chyba nawet go wypróbuję, bo z datami zawsze miałam problem :P Dzięki!

   Usuń
 6. Fiszki to rewelacyjna metoda do nauki języków. Sama z nich korzystałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fiszki to świetna rzecz, ale zależy też jakie słówka się tam znajdują :)

  OdpowiedzUsuń
 8. nigdy jeszcze nie korzystałam z fiszek...może czas najwyższy spróbować?

  OdpowiedzUsuń
 9. Fiszki dobra rzecz, można je zabrać wszędzie i uczyć się w każdych warunkach ;) Przydałyby się, oj przydałyby. ;)

  Jeżeli chodzi o "Grę o tron" miałam dokładnie tak samo. Raz, że nawał nauki mnie zaskoczył (w końcu klasa maturalna wymaga), a po drugie miałam sporo książek recenzyjnych. Akurat w tamtym czasie przesyłki doszły do mnie w jednym tygodniu.
  Ale polecam książkę, jest naprawdę świetna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno przeczytam, nie odpuszczę tej serii! :D

   Usuń
 10. Z chęcią zaopatrzyłabym się w takie fiszki, szczególnie dla zaawansowanych :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i zapraszam do częstych odwiedzin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...