czwartek, 9 sierpnia 2012

Nowa Fantastyka 359 (8/2012)

Nowa Fantastyka to miesięcznik wydawany z myślą o fanach fantastyki - zarówno literackiej, jak i filmowej. Czasopismo wydawane przez wydawnictwo Prószyński Media w swoim sierpniowym wydaniu zawarło wiele interesujących tematów, takich jak Mutantystyczni, test strony, której pomysłodawczynią była sama J. K. Rowling, czyli Więcej Pottera w Pottermore, a także Klasyka grozą podszyta, czyli kilka słów o mashupach i premierze historii Abrahama Lincolna. O tym i innych artykułach trochę więcej już za chwilę...Standardowo rozpoczynając lekturę tego magazynu, zauważamy kilka najbardziej wyczekiwanych premier książek, filmów i komiksów. Spoglądając na kolejną stronę, możemy zapoznać się z felietonem Jakuba Ćwieka, który z pewnością zainteresuje miłośników sportu. Idąc dalej, dowiadujemy się co nieco o ukończonym remake'u Pamięci absolutnej z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej, znajdziemy artykuł dotyczący cenzury w kinematografii oraz wpadek z nią związanych, nie unikniemy również ciekawej pogadanki o genetyce i mutantach, z jakimi coraz częściej spotykamy się czytając bądź oglądając fantastykę.

Jednym z okładkowych tematów jest również Harry Potter, a właściwie strona stworzona specjalnie dla fanów jego przygód. O czym mowa? O Pottermore, na którym po rejestracji każdy z nas może zostać czarodziejem! Więcej o idei znajdziecie w artykule Anny Kaiper. Kolejny artykuł poświęcony jest bestsellerowej powieści amerykańskiego pisarza Setha Grahame-Smitha, o której zapewne znaczna część z nas zdążyła usłyszeć, a mianowicie Abraham Lincoln. Łowca wampirów, którą polscy czytelnicy mogą przeczytać od wczoraj! Po zapoznaniu się z artykułem, z pewnością chętnie rozpłyniemy się w świecie fantazji, który zaprezentowano nam w postaci pięciu różnych opowiadań.

Drugim felietonem w sierpniowym wydaniu Nowej Fantastyki są rady dla piszących, czyli jakie błędy popełniają początkujący i ci bardziej zaawansowani, a także to, czego należy unikać biorąc do ręki pióro. Jak widzicie, numer ten nawet pod względem felietonów nie próżni - chwilę po zapoznaniu się z poprzednim, dochodzimy do Fantastyki praktycznej, Orbitowania po kinie i SeriaLovych zwJeRzeń, czyli słów kilka o amerykańskim serialu grozy. W drugiej części magazynu znajdziemy również podstawowe informacje o najbardziej prestiżowych konwentach odbywających się na terenie Polski, czyli o odbywającym się we Wrocławiu Polconie oraz o przełomowym, poznańskim Pyrkonie, który miał miejsce w tym roku.

Ciekawi recenzji książek, filmów i gier, które dopiero będą miały swoją premierę bądź tych, które właśnie ją miały, znajdą coś dla siebie decydując się na przerwę w czytaniu felietonów. Warto też wspomnieć o dołączonym fragmencie drugiej powieści Lauren Beukes, a mianowicie Zoo City. W ramach chwili wytchnienia, myślę, że każdy z nas będzie chciał odpowiedzieć na pytania konkursowe, bo w tym miesiącu nagrody są jeszcze bardziej zachęcające, niż zwykle! Wśród nich znajduje się między innymi Władca wilków, a bądźmy szczerzy - jaki fan fantastyki nie chciałby tego przeczytać? ;)

Ten magazyn otrzymałam od wydawnictwa Prószyński Media, jednak w żaden sposób nie wpływa to na moją recenzję.

6 komentarzy:

 1. Nie czytam tego typu magazynów, ale to już zależy kto, co lubi ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedyne magazyny jakie czytuję to naukowe i czasami o kotach :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytam tego magazynu, raczej Książki czy PaperMint, ale to zależy od gustów czytelniczych. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. z ciekawości może i bym numer przejrzała
  jeszcze nie miałam okazji czytać żadnego poprzedniego wydania

  OdpowiedzUsuń
 5. Numer 8 już mam u siebie i już sobie czytam go i podoba mi się! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem jak to się stało, że ja jeszcze żadnego numeru tej gazety nie mam. Muszę to szybko nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i zapraszam do częstych odwiedzin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...