czwartek, 21 marca 2013

Przeczytaj fragment "Niezwyklej wedrowki Harolda Fry"!


Dopóki będę szedł, ty będziesz żyła.
Queenie przysyła list z pożegnaniem. To jej ostatnie chwile. Harold chce odpisać, ale po drodze na pocztę uświadamia sobie, że to nie wystarczy. Wyrusza z misją. Wierzy, że dopóki będzie szedł, ona będzie żyła. Podczas trwającego 87 dni marszu spotyka ludzi, którzy poznają poruszającą historię jego wędrówki i opowiadają mu o sobie. O swoich miłościach, nieszczęściach, uczuciach i fascynacjach.
Niezwykła wędrówka Harolda Fry to ciepła i wzruszająca opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno. Że wiarę, nadzieję i miłość można znaleźć dopiero wtedy, gdy traci się wszystko. Że kiedy chcesz zmienić czyjeś życie, zmieniasz swoje, a kiedy prosisz o pomoc, sam pomagasz.
Powieść nominowana do prestiżowej nagrody Man Booker Prize.
Książka roku 2012 wg magazynu „The Times”.
Rachel Joyce ma czwórkę dzieci, mieszka na wsi, a po jej domu plącze się mnóstwo kotów, psów, kurczaków i świnek morskich. Swoją pierwszą powieść - Niezwykłą wędrówkę Harolda Fry - pisała w ogrodzie przed świtem, gdy cała rodzina jeszcze spała. Robiła to dla ojca, który umierał na raka. Bała się tej książki, ale gdy tylko zdecydowała się ją wydać, zmieniło się całe jej życie. Jej debiut sprzedano do 23 krajów. Teraz pisze kolejną powieść i myśli o dwóch następnych.
Czuła, piękna i wzruszająca. Ta książka naprawdę zmienia życie. Życzę wam takiego przyjaciela jak Harold.

4 komentarze:

 1. Zwykle nie czytam tego typu powieści, ale sam ten krótki opis tak mnie poruszył, że jak tylko będę miała okazję, muszę ją przeczytać. Wcale się nie dziwię, że książka odniosła taki sukces. Kluczem do dobrej książki jest przecież nie tylko dobra historia, ale i emocje, jakie autor przeleje na papier.

  PS. Czy masz na avatarze postać z "Papermana"? Nie wiem, czy dobrze kojarzę. Ale pamiętam, że miałam łzy w oczach jak to oglądałam. A ja się prawie nigdy nie wzruszam... Ech.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to postać z Papermana - również uwielbiam! :)

   Usuń
 2. Wspaniała książka, mam na nią ogromną ochotę. Podoba mi się fabuła, czuję, że przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. dziś czytałam już jedną recenzje tej książki i mam na nią ochotę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i zapraszam do częstych odwiedzin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...